Uwaga! Rozpoczęliśmy prace techniczne nad stroną. Z tego powodu niektóre funkcje mogą być wtenczas niedostępne bądź działać nieprawidłowo. Dziękujemy za wyrozumiałość. Planowany koniec prac: 24/01/2022
brak
brak
brak
0
brak
brak
brak
80
brak
brak
brak
130
brak
brak
brak
0
brak
brak

Już 06.02 godz. 19:00 Rozpoczęcie VII Roku Szkolnego! Zarejestruj się teraz: klik! || Obecnie trwają Magiwakacje. Miłego wypoczynku!

SMiC Ilvermorny działa za pośrednictwem dwóch serwisów: strony internetowej oraz komunikatora Discord. Aby utrzymać pewną harmonijność, zacznijmy od omówienia całej systematyki strony, a następnie szkolnego serwera na Discordzie.

STRONA INTERNETOWA

Aby usprawnić oraz nadać wygody działalności placówki- witryna została oparta na CMS (ang. content management system- system zarządzania treścią) o nazwie ignis, którego autorem jest Shado Ackerly. Posiada on szereg modułów przystosowanych dla "e-Hogwartów". Dzięki temu rozwiązaniu nie potrzeba chociażby tworzenia dzienników lekcyjnych w Arkuszach Google/Excelu, przydzielanie uczniów oraz rekrutacja nauczycieli jest w pełni zautomatyzowana. Doskonale jednak rozumiemy, iż nie każdy może potrafić obsługiwać kolejne funkcjonalności, toteż wyjaśnimy je po krótce. Aby jednak z nich móc korzystać, należy złożyć zapis na ucznia.

I. Zapis

Formularz Zapisu na Ucznia (jak i na Nauczyciela) można znaleźć w bloku "Zapisy". Tam też jest możliwość podejrzenia, ilu uczniów jest w jakim domu czy jak wygląda bieżący skład wykładowców. Umieszczamy tam także informacje dotyczącą stanu zapisów na dany rok szkolny (zapisy bowiem dostępne są do 4 tygodnia danego roku, później zostają zamknięte, czyli każdy nowy zapis jest na kolejny).

Należy więc wybrać, jaką formę rejestracji wybieramy. W przypadku Profesorów rekrutacja jest nieco dłuższa, gdyż przesyłamy wiadomość w sprawie rozmowy kwalifikacyjnej, na której weryfikujemy poziom doświadczenia i stan wiedzy. W obu przypadkach należy wypełnić każde pole odpowiednimi danymi. I tutaj uwaga: nie polecamy podawania swoich prawdziwych danych: Ilvermorny nie odpowiada za konsekwencje z tytuły przekazania realnych personaliów czy adresu mailowego; najlepiej stworzyć fikcyjne, których użytek będzie ograniczał się do szkolnego życia. I owszem, można sugerować się kanonem, lecz personalia typu "Harry Potter" czy "Albus Dumbledore" nie będą przyjmowane i od razu usuwane- więcej kreatywności, młody Czarodzieju! :)

Formularz zapisu na Ucznia

Pamiętaj, że w przypadku, gdy decydujesz się na klasę wyższą niż pierwsza- musisz przesłać nam świadectwo ukończenia roku szkolnego na sowę Zarządu Szkoły: zarzad@ilvermorny.xaa.pl

Formularz zapisu na Nauczyciela

Zapisany/a? I no pięknie! Po przesłaniu zgłoszenia otrzymasz poszczególne wiadomości. Uwaga! Są one jedynie potwierdzeniem zarejestrowania się, Władze Ilvermorny muszą ręcznie zatwierdzić Twój zapis. Wówczas prześlemy ci wiadomość, potwierdzającą przyjęcie.

(kliknij, aby powiększyć)

List Powitalny- w przypadku zatwierdzenia zapisu na ucznia.

Natomiast jeśli chodzi o zapis na Profesora, są one spersonalizowane, toteż nie ma sensu ją przedstawiać!

Przejdźmy więc do logowania się na stronie. Formularz logowania jest dostępny w bloku "Panel".

Przed zalogowaniem

Po zalogowaniu

II. Panel Ucznia/Profesora

Gdy już się zalogowaliśmy, należy więc omówić krótko Panel. Jest on w miarę czytelny i raczej nic nie powinno stanowić problemu w odczytaniu, do czego jaka funkcja służy! Jeśli jednak będziesz mieć z czymś kłopot- Dyrekcja i Zarząd na pewno pomoże ci oraz wyjaśni co i jak! :)

 • Ranking uczniów- tutaj zobaczysz, na którym miejscu jesteś oraz ile masz punktów.
 • Notatki z lekcji- każdy nauczyciel ma obowiązek po każdej odbytej lekcji wpisywać frekwencję, zdobyte punkty, ważne informacje oraz temat. Dzięki tej funkcji możesz sprawnie podejrzeć, co było na zajęciach, a także czy przypadkiem nie ma do zrobienia jakiejś pracy domowej!
 • Ranking Domów- tutaj zobaczysz, ile punktów posiada Twój dom. Możesz też sprawdzić historię przyznawanych punktów.
 • Skryta w Banku- na stronie znajduje się Ulica Pokątna, na której to możesz zrobić zakupy potrzebnych przyborów na zajęcia... i nie tylko! Aby sprawnie kontrolować swoimi galeonami oraz wiedzieć, od kogo otrzymałeś/łaś łapówki za trzymanie buzię na kłódkę w sprawie tych ściąg na Zielarstwo (tak, wiemy, że posiadasz takie informacje!)
 • Twoje oceny-Ten wredny profesor Winslow-Burke dał ci znowu Trolla, a ty chcesz wiedzieć za co? Skorzystaj z tej funkcji i dowiedz się, o poprawę czego jesteś skazany/a wybłagiwać.
 • Sowiarnia- na wszelkie gorące romanse przydałyby się sowy do utrzymania kontaktu z osobą uwodzoną! Tak się składa, że je mamy, a skuteczność dostarczania wiadomości jest w 100% gwarantowana!
 • Wyślij Kupon- chcesz spróbować swojego szczęścia i wygrać jakąś pokaźną sumkę? Kup los i licz, że twoje numerki się trafią.
 • Usprawiedliw nieobecności- Nie możesz przyjść na lekcję, bo wychodzi nowy sezon serialu... znaczy, bo wyskoczyła ci pilna sprawa? Kliknij w tę opcję i nie dopuść do dostania nieobecności!
 • Ulica Pokątna- musisz zrobić pilne zakupy na Ulicy Pokątnej? Skorzystaj z niniejszego świstoklika!

Panel Ucznia

W Panelu masz także okienka, w których znajdziesz plan lekcji na aktualny dzień, ostatnio otrzymane ocenki oraz zestawienie Twojej frekwencji i godzin nieobecnych, które przydałoby się usprawiedliwić! Dodatkowo, masz możliwość zobaczenia ostatnio otrzymanych powiadomień. 

Panel Profesora

Funkcje, jakie posiadają Nauczyciela zostaną wyjaśnione zawsze na Radzie Pedagogicznej, poprzedzającej inaugurację roku szkolnego.

 

DISCORD

Szkolny serwer na Discordzie stanowi najważniejszą formę działania Ilvermorny. To właśnie tam prowadzone są lekcje, zabawy, ale także to właśnie tam integrujemy się ze sobą! Aby zapobiec dołączaniu osób niezapisanych na stronie, odnośnik do serwisu otrzymasz w Liście Powitalnym (uczniowie) bądź wiadomości dotyczącej rozmowy kwalifikacyjnej (nauczyciele). Zalecamy pobrać discorda na komputerze (świstoklik) bądź urządzeniu mobilnym ( np. AppStore/Google Play). Sprawi to, że korzystanie będzie dużo wygodniejsze! :P

(kliknij, aby powiększyć)

Interfejs Discorda na komputerze

Całą dokumentację, czyli co i jak działa na discrodzie znajdziesz tutaj:

https://discord.com/developers/docs/intro

 

I to na tyle, jeśli chodzi o działanie szkoły!

W razie wszelkich pytań- zapraszamy do kontaktu z Twoim Opiekunem, lub (jeśli nie jesteś przydzielony/a) bezpośrednio do Władz.

Dane kontaktowe znajdziesz tutaj: [Klik]

 

ZASADY KLIMATYCZNEGO PISANIA

Szkoła jest w pełni klimatyczna. Oznacza to, że Ilvermorny prowadzone jest w formie klimatu role play. Dokładne zasady pisania klimatu dostępne są tutaj:

 • Zwykła wiadomość -> twoja wypowiedź, na ogół do wszystkich obecnie znajdujących się w danym pokoju (no chyba, że zwracasz się do kogoś bezpośrednio!)

np. To był dla mnie szok!

 • Tekst napisany w "[...] ; *...* ; <...>" -> Obecnie wykonana przez Ciebie czynność

np. [Wchodzi do komnaty lekcyjnej, głodny nowej wiedzy.]

 • Formuła zaklęcia z dodaniem "!" -> skuteczne wypowiedzenie zaklęcia. Pamiętajmy, że każde z nich należy powiedzieć bardzo dokładnie. Wybełkotana inkantacja raczej nie przyniesie zamierzonego efektu!

np. Expecto Patronum!

 • Wiadomości z dodaniem "//" na początku -> w przypadku, gdy chcemy napisać coś, co nie jest związane z obecnie trwającym klimatem. Nie oszukujmy się, ale czasem jest tak, że mamy do przekazania dla kogoś jakąś niezwykle pilną wiadomość. Wówczas bezsensownym byłoby, abyśmy byli zmuszeni powiedzieć o niej w klimacie bez uprzedniego kontekstu bądź kazać adresatowi jej iść specjalnie po to do Wielkiej Sali!

np. // Nowa zabawa na stronie!

 

LEKCJE

Zajęcia w SMiC Ilvermorny prowadzone są na podstawie informacji, zawartych w Statucie Szkoły oraz Ofercie Edukacyjnej. Każda jednostka lekcyjna trwa 35 minut, w określonych przedziałach czasowych:

 • 18:00-18:35
 • 18:40-19:15
 • 19:25-20:00
 • 20:10-20:45

 

 

Opracowane przez:
William Winslow-Burke

 

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM